top of page

Neden Buradayım Ne Anlatmak İstiyorum?


Neden birilerine bir şeyler anlatmak istiyorum? Direkt söyleyeyim. Öldükten sonra kafamın içindekilerinin de benimle birlikte ölecek olması beni bunları yapmaya itti. Bir Youtube Kanalı açmama; zaten var olan bir instagram hesabını buraya yönlendirmeme; blog sitesini kurmama bu durum sebep oldu.

46 yaşındayım, kalan ömrüm giden ömrümden az.

Yıllardır okurum, öğrenirim, araştırırım. Bu benim en zevk aldığım şey. Öğrenmek. İlgi alanlarım da saymakla bitmez. Çok emek harcadığımı söylemem de bir sakınca yok. Bu kadar emek ne için harcandı? Ne işe yarayacak? Ekstra fayda gözetmeksizin sırf zevk aldığım için yaptığım bir işin böyle uçup gidecek olmasından korktum ve üzüldüm.

Denilebilir ki öğrendiğin şeyler çok mu farklı yani kimsenin bilmediği şeyleri mi biliyorsun? Bu mümkün değil. Tabi ki benim okuyarak, izleyerek, dinleyerek öğrendiğim şeyleri herkes bilebilir. Burada önemli olan benim ilgimi çeken konular bütününün benim zihnimde kimsede olmayacak şekilde birikmiş olması. Biraz karışık oldu. Yani herkes bir şeyler biliyor ama benim kombinasyonum herkesinkinden farklı. Aynen her bir kişinin bir diğerinden farklı olduğu gibi.

Felsefe, tarih, psikoloji, edebiyat, antropoloji, resim, sinema, bilimkurgu, fizik, biyoloji ve daha aklıma gelmeyen onlarca konu hakkında merak ettiğim şeyleri kendime kattım. Bu konuların hiçbirisinin uzmanı değilim ama her biri hakkında da günlerce, haftalarca, aylarca emek harcamış durumdayım. Bu bilgiler kafamda birikti ve şimdi bunları filtreleyerek sunmak istiyorum. Hepsi bu.

Bu sitede da yazıyla, Youtube kanalında konuşarak derdimi anlatmaya çalışacağım. Bakalım ölecek olmanın getirdiği bu üzüntüyü bu şekilde aşabilecek miyim?

Not: Yukarıda bahsettiğim Youtube Kanalı:


Okunduğu Gibi benim takma adım. Bu adla birçok sosyal mecrada bulunmaktayım. Benim için insan demek öğrenen canlı demektir. O yüzden hayatım boyunca öğrendim, şimdi de kafamdakileri aktarmak istiyorum.
Okundugu.com sitesinin sahibi Cem Kara


Comments


bottom of page